ידיד-נפש

עיסוי רפואי

ברוח ההלכה והיהדות

ידיד-נפש

עיסוי רפואי

ברוח ההלכה 

והיהדות

בס"ד

ב"ידיד - נפש" עיסוי רפואי ברוח היהדות וההלכה, ניתן לקבל עיסוי לפתרון בעיות תנועה

ופתרון בעיות גופניות אחרות.

עיסוי רפואי נועד לטיפול בבעיות ממוקדות ובכך הוא שונה מסוגי עיסוי אחרים שנועדו לצרכים של תענוג, הרפייה פינוק וכו'. בכל אלה, עיסוי רפואי לא עוסק.
בעיסוי רפואי ניתו לטפל ב:

 • הרפיית שרירים.

 • כאבי גב

 • כאבי צוואר

 • תמיכה בפריצות דיסק

 • תמיכה בתוכניות הרזיה

 • ניקוי מוחלט של האוזניים ושיפור השמיעה

 • הקלה בסינוסיטיס (דלקת מערות הפנים) באמצעות עיסוי פנים ועיסוי ראש

 • נקעים ישנים וחדשים (על פי צילום רנטגן וחוות דעת אורטופד)

 • פירוק דורבן (בסדרת טיפולים)

 • חיזוק היציבה 

 • עיסוי רגליים וחיזוקן

 • ועוד'


 

​עיסוי רפואי (נכתב ע"י עופר נגב)

בתקופה היוונית והרומית הכירורגיה ואורתופדיה היו  מקצוע אחד והעיסוי היה חלק מהרפואה באותה תקופה.

הכירורג המפורסם היה אסקלפיוס (שעל שמו קרוי עד היום סכין המנתחים סקלפל) האגדה מספרת שאסקלפיוס היה בנו של אפולון. הוא למד רפואה ובסביבות 1250 לפני הספירה הוא הקים את בית החולים הראשון.

האגדה מספרת שאסקלפיוס היה רופא כל כך טוב שהיה מחסור במתים בשאול ולכן זאוס מלך האלים הרג אותו במכת ברק.

שיטת הריפוי של אקסלפיוס התבססו על רפואה הוליסטית שכללו מרשמים רפואיים. מרשמים להתעמלות ועיסויים, שינוי תזונה, טיפולי הידרותרפיה, וגם התערבויות ניתוחיות.

העיסוי הרפואי יש לו מאפיינים  של פיזיותרפיה ואורתופדיה. את העיסוי הרפואי פיתחו בארה"ב כאשר הבינו שהמגע תורם לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית ובכך זמן ההחלמה מתקצר.

העיסוי הרפואי מתמקד ברקמות הרכות, זרימת דם חדש בגוף לאזורים הפגועים. העיסוי הרפואי משפיע על הגידים, הרצועות, מערכת הלימפה.

היתרונות של העיסוי הרפואי הם ביכולות להשפיע על השרירים העמוקים ולשחרר את סיבי השריר ובכך לאפשר לטווח התנועה לגדול. את קיצור טווחי התנועה של המפרק יתחיל בד"כ השריר שלא יאפשר להניע את הכתף בגלל כאב בכל טווח התנועה שלה ובכך עלול להיגרם נזק המוגדר כ"כתף קפואה".

העיסוי הרפואי הוא טיפול ככל הטיפולים שאנו מצפים לקבל בעת שאנו פונים לאנשים מהרפואה ומבקשים מזור לכאב ולמחלה.

 נכון וצריך שלאחר עיסוי נרגיש כמו בחופשה או ביום פינוק.

ההבדל בין העיסוי הרפואי למקבילים לו שהרגשה של חופשה ופינוק תגיע רק לאחר שנאזן את הגוף ונשחרר את השרירים ונוריד את הכאב. 

למי הטיפול יכול לעזור ? 

לכל מי שסובל מכאבים כרונים, כאבי גב, כאבי לאחר ניתוח, כאבי גפיים ועוד'

​כאב גב (נכתב ע"י אייל עמיחי)

כאב גב תחתון נמנים עם הכאבים היותר שכיחים: 85% בקירוב מכלל בני האדם צפויים ללקות ולסבול מכאב גב תחתון במהלך חייהם.  בקרב חלק ניכר מהסובלים מהכאב, הסיבה היא נזק קל שנגרם לשרירים באזור זה. הכאב אצל אותם אנשים צפוי לחלוף עם הזמן גם בהעדר טיפול, אולם חלקם עלולים לסבול מכאב מתמשך ולכן חשוב לתת את הדעת על שימוש באביזרים שונים העשויים להקל.

כאב גב תחתון מהווה את אחת הסיבות המובילות הגורמות להעדרות אנשים ממקום עבודתם וסכומי הכסף המושקעים בטיפולים בכאבי גב הם עצומים. טיפול ממוקד בכאבי גב עשוי למנוע הפיכת כאב זמני לכאב כרוני. כאב גב תחתון עלול להיגרם כתוצאה משינויים ניווניים החלים בגוף, פציעה, ישיבה ממושכת בתנוחה לא נכונה ואף לגרום להקרנת הכאב על אזורים שונים בגוף כגן הרגליים, העלולים לגרום להפרעה בתפקוד. כך או כך, תהיה הסיבה הגורמת כאב גב תחתון אשר תהיה-  מוצע וזמן ללוקים וסובלים מכאב זה מצריכם שונים העשויים להקל על נשיאת הכאב ולאפשר להם לשוב לפעילת פיזית סדירה ומלאה.

 

​איזון הגוף והנפש (מתוך מאגר מאמרים חופשי)

לפעמים אתם מרגישים לא במיטבכם... זה יכול להיות אחרי אירוע מכונן כמו פרידה כואבת, פיטורין או ריב עם אדם אהוב, או שזה יכול להיות סתם כשהימים שלכם נעשים שגרתיים ודומים האחד לשני. כך או כך, ברור לכם שאתם חייבים שינוי כלשהו בחייכם שירענן את הרגשתכם ויאוורר את הלב, לא מדובר במשהו מסובך, אלא דווקא הדברים הקטנים והפשוטים שמחזירים את החיוך לנשמה. קבלו מספר שינויים חיצוניים ופנימיים, לאיזון הגוף והנפש:

מראה חיצוני: אחת משיטות המשחק הידועות נקראת "מן החוץ אל הפנים", והיא מתרחשת כאשר השחקן משנה את מראהו החיצוני ועקב כך מקבל ומפצח את דמותו. גם אתם יכולים לעדכן ולשדרג את המראה החיצוני ובכך להשפיע על ההרגשה הפנימית. בין אם מדובר בתספורת חדשה (לנשים, למשל, הארכת שיער באופן זמני על ידי תוספות שיער), בגד חדש ומחמיא, או טיפול מזותרפיה מפנק- לפעמים כשאנחנו אוהבים את מה שאנחנו רואים במראה, קל לנו יותר לאהוב את מה שמסתתר מתחת.

 

 

 תחביב: הקדישו שעה בשבוע לעשות את מה שעושה לכם טוב. ריקוד, ספורט, אמנות או קריאה- מצאו את הזמן למלא מצברים בעזרת הדברים שגורמים לכם לחייך.

 אורח חיים בריא: הדרך לנפש בריאה מתחילה לרוב בגוף בריא. שלבו בשגרת יומכם פעילות גופנית, אמצו את התפריט הנכון עבורכם והקפידו על שתייה מרובה. אולי בהתחלה תרגישו מוזר, אך הגוף שלכם יודה לכם.

 נטרול גורמים שליליים: זהו את הגורמים השליליים בחייכם הגורמים לכם לחוש ברע. זה יכול להיות אדם, מקום עבודה או מילה רעה. לפעמים זו יכולה להיות גם הרגשה פנימית כמו חוסר ביטחון, חששות או חוסר אמונה עצמית. כך או כך, מצאו את הדרך האישית שלכם לנטל את התחושות הרעות, ולהאמין בעצמכם.